Profiel aanmakenWachtwoord vergeten?

Freeze Festival

Freeze Festival biedt sinds 1997 jaarlijks een staalkaart van wat actueel is in de Friese popmuziek. Het is een trefpunt van alles wat in de provincie aan poptalent rondloopt. Op het festival komen alle stijlen en genres aan bod, van keiharde metal tot dansbare pop, van zachtaardige folk tot rebelse hiphop: op het Freeze Festival valt het allemaal te beleven!

Stichting Friesland Pop organiseert het Freeze Festival in samenwerking met Neushoorn in Leeuwarden. Inmiddels is het evenement uitgegroeid tot een volwassen muziekfestival, waar ook ruimte is voor speciale crossoverprojecten met andere kunstvormen (film, fotografie, theater).

In het kader van Europese uitwisseling wordt elk jaar een podium gereserveerd voor bands uit het buitenland. Zo speelden er al bands uit Belgie, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Schotland, Luxemburg en IJsland.

Op www.freezefestival.nl lees je alles over de laatste ontwikkelingen rondom Freeze.

 

Wie speelden er eerder op het Freeze Festival? Je leest het hier!

2015

BLAUDZUN | Kees van Hondt | Enthroned | Bonne Aparte | Rondé | Hundreds | Applescal | De Kast | Mr. Skolnick | Abdomen Broken Brass Ensemble | DOOXS | Yakumo | Incursion Dementa | Menhir | RSF | Stuart Mavis | Seewolf | Canshaker Pi | Heartgrown | Malfunktion | Williams Seen's Transport Music | Bastard Sugar | Jack Bottleneck | Antropomorphia | Sväva | Ghetto Chords | Deun van Seun | Strange Fruit | Sunday Kids | Cyber Commando | ThrKings | Bazooka Beat | Klangstof | 13 Steps | Sun Kissed Mountains

 

2014

All For Nothing | Birth of Joy | BlackboxRed | Cosmic U | De Hûnekop | Freeze2014
Dimaeon | Dineke Esther | DJ Leroy Rey | Douwe Dijkstra en de Sneue
Vertoning | Elske & Femke de Walle | Falco Benz | Fenn | Frisian Hardcore All
Stars | Fryske Horrorjûn | Get Your Gun (DK) | Heidi Happy (CH) |
Heksenhamer | It Dockumer Lokaeltsje | Jah Sound International | Jetz | Kensington | MakeBelieve | Manu Armata | Mr. Wallace | Night of the Lotuseater | Nokturné | Paceshifters | Sadotank | Teethgrinder | The Cool Quest | The Homesick | The Old Ditch Riverhoppers | Town of Diff | Tubelight (BE) | Yakumo Orchestra | Yuko Yuko

freezefestival

2013

Barhûs | Brückenbauer | Braincasket | Calgary Woods | Coldblooded | Drift | Flying Trashcans | The Future's Dust | Great Minds | Herder | Herrek | Homework (SCO) | The Hunting Party | Icky Pack | Jankobus Seunnenga | Malfunktion | Nokturné | Orlando (akoestisch) | Olene Kadar | Omar Souleyman | Peper & Zout DJ Stel | Pioneers Of Love | Protection Patrol Pinkerton (BEL) | Therapy? (NIR) | Say Yes Dog (LUX) | The Sketchers | Sklero | Stonehawk | 'Stop, drop & paste!' (animaties) | Sväva | Tribute to Doctor Chill | Unleashed (SWE) | When Walls Collapse | When We Are Wild | When We Were Ten (AvP Lustrum) | Wonder | Stefan Woudstra (documentaire 'Alles, tot dit')

 

2012

The Alvaret Ensemble | Aril Brikha | Audio Adam | Andreas Bergmann | The Black Atlantic | Blue June | Bodem (Mies Eleketries) | Boomshakalak | Broken Brass Ensemble | Cleavers | Drive Like Maria | DeWolff | The Cool Quest | Cornered | Damian Keane | Delta Funktionen | DJ Leroy Rey |  DJ Zero (Piet) |  Downbeat Maestros | The Fire Harvest | Houwitser | De Hünekop | Johnnygoody | Maask | Mundo park | Nelson Can | Karma To Burn | Nom de Plume | Moss | Nuno Dos Santos | Passengers | Peper & Zout DJ Stel | Plaorid Fiction | Space TV Lounge | Streets of Europe (docu) | Seunnenga, Bruinja, Talma |  Het Vaticaan | Wakeful | Welcome to Diffs | William Seen's Transport Music | Willie Darktrousers Extravaganza | Yellow House 21 | Mash My Bits Up: met werk van Klug, Otten & Nordhjern, Sbastian Cimpean, Marc Bundy, Björn Vogeling, Jan Mensen, Maaskant, Nijman & Groen, Daniël Overbeek, Joyce Bakker, Eva van der Velden & Marleen Andela, Dennis van Tilburg, Evan Roth, Bauke Groen, Richrd Toepoel, Sarah Janssen, Laurens van Schijndel Praamvaart: Jolien en de Vroege Vogels  | Douwe Dijkstra  | Tim Bakker  | Maire Haverkort

2011


Triggerfinger (B) | Darkane (SE) | Fryske Cash | DJ Kypski | Herder | Pioneers of Love | Daily Bread | Destinity (F) | Wakker! | Wallace Vanborn (B) | A Liquid Landscape | Bebe Fang | BlackBoxRed | Capitals (SCO) | 8BIT-TV | Dina Drinks Tea | DJ Friss | DJ Team Klapband | Dreamjockey (DK) | Hardkoor | Fenn | Herrek | Hyena's | Insurrection | Jankobus Drum en Bas Ensemble | Lyonite | LMN3 | Manu Armata | Mr Midje | Monolith Monsters | Mr Wallace | SX (B) | Room No 13 | Pushin Wood Soundsytem | The Eve | Year of the Diamond Dogs | Willie Darktrouwers | Brutuzz | Gomes | Cultuurbarbaren | Fucking Breed

2010

Afrika Bambaataa | Barry Nice & the Nice Guys | A Liquid Landscape | MakeBelieve | The Heatmachine | Willow (B) | Noir | DJ Spacewuppy | Pestilence | Hille Stellingwerf | Ykaro | A Silent Express | The Montanas | DJ Saskia Rocks | Psycho44 (B) | Anno van der Werf & the Big Bounce | Shaking Godspeed | Methusalem | Alpine Pack | Passengers | Highway54 | House the 90s | Woost | Posthuman | MG=MW | The Side (UK) | Disintegrate | Oud Zaad | Sincerus | Ska3 | Methe-e-medics | Freesonica

2009

Aart Lus & Ed Lip | Autumn | Billy Benton and the Bird Dogs | Bonne Aparte | Da Pauli & Da Mouth of Madness | Daily Bread | De Basis | Dial-A-Poets | De Hûnekop | Disintegrate | JOOP | DJ Steff da Campo | Escadron | Frans Bauer Conspiracy DJ Collectief | Gewoon Jos | Greyline | Hellbike | Johnny Cage | Kay Wilder & Special Guest: Denise Rivera | Kensington Arms | Kubus&BangBang (NL/UK) | Liquid DJ Team | Melanocaster | Monstertux | Mundane | New Killer Stars | One Trick Pony | Our Lunar Activities (UK) | P.H.D. Trio | Pioneers of Love | Rufus Spencer (DK) | Ska3 | Spotrockers | Team William (BE) | The Blackest Grey | The Death Letters | Van Wieren | VJ Kitsune.tv | Yorn Overwijk & The Heat Machine

freezefestival2006

2008

Daily Bread | Pioneers Of Love | Jean Parlette | Estate Drama | Blackie and The Oohoos | Ilanois | Retro Stefson | Zwart Op Wit | The Crave | Melanocaster | Kiss Kiss Kiss | Greyline | Bondage Fairies | Believeisadoubt | In Limbo | Multigrade Motoroil | Monstertux | New Killer Stars | A Silent Express Ilanois | D-A-A-N | Elske DeWall | Syb | Time Full of Madness (MC Da Mouth of Madness) | Manu Armata | Mygirlfriendismyweapon | Blood i Bleed | De Trije Gurbes | Incursion Dementa | Adept | Tickets Go Past | Thoughts Create The World | Nieuwe Garde Leeuwarden | Liquid Party

2007

Beand Baas & Smarige Skep | Brighton Live! Gloria Cycles | Luie Hond | Cuzco | Phat Wax | Da Pauli | O.D. DJ Team | Chew Fu Phat | Estaw | Steff Da Campo | Andreas Bergmann | Neo Young | Human Resource | Hallucination VJ Crew | ZeaSoLiq : Zea, Solibrass & Liquid | Jean Parlette | Cee Major | Zero | Saxy Marten | Grootmeester Jan | Carl F. Leiber | Dj Leroy Rey | Lourens LeFreak & Mies Elektries | Pure | Daan Enzo | VJ’s Lamp en Kap | Sudden Access | Above | 50/50 | The Blackest Grey | Deadhorserunning | The Suicidal Birds | Seed7e & DJ Kult | DJ Mastino | New Killer Stars | Pigmeat | Van Wieren | Singles bingo | DJ Chris | Thomas Azier | Adept | Jurrie Meulman


2006

Autumn | Adema Minki | I.O.S. | DJ Passout | Jack Ohm | Robert Natus vs Arkus P | Dan Baseley | Justino & Sasha F | Braincasket | Icepick | Methusalem | Monolith Deathcult | Born From Pain | Stoma | De Legendarische Kraaak! | Mariusz | Transfolmer | DJ Dulac | Billie V | Skarl | William Seen’s Transport Music | Zea | D-A-A-N | Une | In Limbo (DJ SET) | A Silent Express | Zwart Op Wit (DJ SET) | Monstertux | Believeisadoubt (DJ SET) | Melanocaster | Specks | NewSenseMemory | Sóldögg (IS) | Vax (IS) | Apparat Organ Quartet (IS) | Groev | Lost Hound | DJ Ruiz | Riddim X

2005

Swee | Lawn | Meindert Talma & the Negroes | Emanate: Mark Norman vs. Basic XL | Mark Norman | Bass D.meets Penoze | Dano meets Ree | Sunny D. meets Maddmaxx | Uzi | da Mouth Of Madness meet Da Pauli | Pila | Luna meet the Wicked DJ Team | Escadron | O’Hara | Greyline | Agresión (FR) | Aversion | Believeisadoubt | Multigrade Motoroil | Ilanois | Patzu and friends | DJ Baldah | DJ E-Jay | DJ Milton | Hazy Jane | DJ Minitech | Pinheadz | DJ D*Mess | DJ Quintos | Monotones | 3rd BIT Events + VJ Loki: Planet Unknown | Soundrebels | Ardy | Martinez | Myro | Paul B | Pingpongset | Little March | Evy | Grootmeester Jan | Arash a.k.a. TRS | The Proov | Hiphop-opera De Brêge | The Suicidal Birds | Z-Maschine (DU) | Shaboon | Pigmeat | The Raving Jollies | Freez FM Live

2004

Superbug | Autumn | Luie Hond | Planet Orange | Youngstaw | Hance | Penoze | Phat Wax | Future Tribes | Rabies | Alian | Mjölnir | Misery | Imperia | Spermblaster | Grendel | Teknoir | Lilith | Caligari | Zwart Op Wit | Melanocaster | In Limbo | Transfolmer | Blaar | Bedeac | Puha TV | Jah Roots | Hamma Sound/Hartical Wise | DJ Baldah met vj-programma | No Compromise | In Limbo | Mink | Novelle | Ronnie, Rolf en Ray | William Seen’s Transport Music | Social Security | Freez FM Roadshow | AC Daisies | Doctor Chill | Happy Tunes

freezefestival2004

2003

Funk me up the untrue story of Johnny Guitar Watson | Ilanois | Spanner | De Kast | Mark Norman | DJ Joop! | Da Pauli | Marlin & da Mouth Of Madness | El Diablo | 50/50 | Still Niño | All Odds Against Me | Aversion | Room no. 13 | Born From Pain | Bolwerk DJ’s | Groev | Zea | Krontjong Devils | Piter Wilkens | Uitreiking Friese Popprijs | Bram Amerongen | Mullhouse | DJ Bernd | DJ’s Bart en Yonoomie | Crossfader Prophets | VZS | Reality Crew | Borderline Crew | Nasty N | VBNN | Dangerous Breakers | Soul Connection Crew | DJ Jesse Flash | Elgee Da Enforcer | Remon | Nasty L | V.I.A. | Trase | DJ Baldah | Shiny Irie Sounds | Zunrize Zounds | Sir McPaul | Mad Sample Squad | DJ Remol | Zen Heiser | Diode | Free Art Project met Yby Potlatch | DJ Ruiz | Kettel | RotoR | DJ Jakhals | De As van het Kwaad

2002

Dik In Orde | Jens Smit | Lucky Daltons | Jan Giro | uitreiking Friese Popprijs | The Feetwarmers | DJ Arjan | DJ Yonoomi | Sytse Sound | Cpt. Stubing | No Tokay | Reckoning Force | Screwballs | Daybreak | Autumn | Ill 11! | All Over | Sebeare + 15 blazers | Nux Vomica (Nice) | Klinkhamer | The Proov | Boogaloo (winnaar Six) | Digidance | Rabies-Introvert #2 | System X – 4 Elements | Mad Sample Squad – Cloud Dancer | UMO – The Strange Union | DJ Dee D | Suburban Innerspace feat. Pierre Mansire | Da Pauli | DJ Weasel (winnaar NDE) | Damian Keane | Lotuseater | Lyra | Blaar | Lawn | Coelacanth | H. van Heftig | DJ Paul B | Mr. P | djembéworkshop Yadaki | T-space | DJ FBI | Dr. Chill | SpaceWayz | Baldah | Real-X | Chilton | DJ Patzu | Fryxos | Joris Collier/The Fly

2001

Girls On Top | XLR8 | ‘Toeters van Tegenvoeters’ | Luie Hond | the Thundabirds | Trase & DJ Irie | Pasveerkorps | DJ Marlin | Platform & DJ Dasevil | DJ Drum’n'Cees | Bakeliet Sound System | Darwin | Snitsbits | Disorder | Artvist | Retaliate | Molestor | Room no. 13 | Spirit 84 | As It Burns | Doctor Chill | DJ Patzu | Ramsk | DJ Keu | the Shot Mugs | Vandal X (BE) | Moonlake (BE) | Amygdala | DJ Android | Rabies & Alian | DJ Nubius | Echos Minor | Sundelay | Lovehandles (BE) | Lost Hound | Pigmeat | Muzikale Kermis | Joris Collier | De Zoete Hanen

2000

Mariette Bodier-Moss | Da Budhapest | Fellaz’ Vision | Dance & Space Lights In The Frisian Area met: Bas & Basile, DJ Patzu, Mad Sample Squad, Jah Sound | Frozenland Allstars | Damian Keane | DJ Devious | NRG dj’s: Rabies & Alian | Mjölnir | Humanic | Pale | Forcefield | Idiot Proof | Strawl | Loct | Code Red | Pompidou | Lucas | Ernst Langhout & The Hones | Ygdrassil | Twarres | Romba | Victory | DJ Rumix | Bermuda B | Marlin & DJ Uzi | Lebahzqir | Planet Orange | Presentatie Noordelijk Convenant | Intolerant glamrock special | Shoo-Rah | The Surf A’s | DJ-collectief Appeltaart

freezefestival2003

1999

Scarlet | CD-presentatie Sippe Sibbele | Seascape Painters | The Surf A’s | Ill Niño | Right Direction | My Minds Mine | Frozenland Allstars | DJ Ruiz | Brainmaster | DJ E-Rick & Tactic | Uzi/DJ Marlin | Xigatze met Kubaarder Brulkoor | Gail of God met vuurspuwers en dia’s | Reboelje: visueel theater | Zea: muziek bij de film Nosferatu | Phil Mills en Martin Winters: Pulse | Singer/songwritercontest | Stephan P. Janssen | Spinach | Fatal Justice | Humanic | Pir | Lawn | Funguz | P-Double Faced Band | Hip Hop Cafe Sittard | DJ Spazewayz | Corydoras | Damian Keane | Twarres | Presentatie boek ‘Dammen met oom Hayo’ van Meindert Talma | Rode Rozen | Presentatie boek ‘Pop in Friesland’ | Sido Martens en Piet Kok (reünie) | The Latches (reünie) | The Visitor (reünie) | Arny Man | Antiphus | DJ Michelin


1998

Android Mediumsize | Blaar | Bricquebec | DJ Ba$$ | Dunumba & Wahaika | Egdon Heath | Empty Heads | Entropy | Femmes Vattaal | Flamborough Head | Forces of Fear | Franky H | Freez’ Careeb | Frozenland Allstars | Glasnost | Gudrun | the Hitsquad | Ilanois | Intolerant | Jah Sound | Linde Nijland | Luie Hond | Mad Sample Squad | Marlin | Sebeare | Solbakken | Stoned Frommes | Strawl | The Bomb | Travis | Tympanic | Ubangi-4 | WEB | Wise Men of Gotham | Zampa | Noord Nederlands Jeugdorkest | Pale | Hideous Sun Demons | Travis | Project Entropy

1997

Hallo Bettie | Buzzgum | De Meindert Talma Band | Ilanois | Cajun Beano | Rubian | Hall of Veen | Mayhem | P-Double | L-West Productions | D’Skunnig | Elgee da Enforcer | The Surf A’s | Zea | Sippe Sibbele | D.M.F. | Jah Sound | Easy Chanting | GAIVS | Swiet & Bjuster | Hideous Sun Demons | Pale | Travis | Ernst Langhout & The Hones | The Dicksons | Feetwarmers | Die Gummipuppen | Klinkhamer | System X | Brothers of Anomalies | DJ E-Rick & Tactic | DER Uzi | MC Mouth of Madness | Pique Poque Poetry | My Minds Mine | Victimized | As Fresh as a Daisy | Loes Haasdijk Ensemble | Molosser | Blaar | N.A.I. | Seascape Painters | Negative Prophecy | Cone | Kädävérbäk | Tsjettel | Seven Signs | Thy Withering Orchard | DJ Sanne & Mr. Ed | Neg. C | Jaap Louwes | Quiver | Ping-Pong | Piet Kok | Stephan Janssen | Meite U | Raven K. | Henk van der Hei | Adri & Sa | Skarl | Sido Martens | Doede Bleeker | Willehúske | Fling | Cotton Green [filmprogramma: Rock’n roll Junkie / Leningrad Cowboys go America / Clerks / Boyz ‘n the Hood / Naar de Klote / Priscilla, Queen of the Desert